W co w 2022 roku włożyć zaoszczędzony kapitał?

W co w 2022 roku włożyć zaoszczędzony kapitał?

brak ocen

Jeśli masz spore oszczędności, a nie wiesz w co je zainwestować, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Każda opcja niesie za sobą ryzyko, jednak przy rozważnym działaniu, zyski będą znacznie wyższe niż straty. Wszystko zależy od czasu, który możesz włożyć w inwestycje, kwoty pieniędzy oraz Twoich umiejętności.

Inwestycje – zalety inwestowania oszczędności

Niemało ludzi uważa, że pieniądze można zarobić wyłącznie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na dużym poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w zeszłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – jak najlepiej zainwestować?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się aktualnie bardzo modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami co jakiś czas. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i z łatwością ich pozbyć.

Prócz tego specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeżeli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, które prościej zrozumieć.

Jakie inwestycje nieruchomości się opłacą?

Kiedy mamy odłożone nieco większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w interesującej cenie oraz okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach da się zdobyć naprawdę ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają naszą pożyczkę.

Surowce – inwestycja na długie lata

Kolejnym sposobem gromadzenia środków na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stabilny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto jest metalem idealnym dla początkujących w inwestycjach. Jeśli nie jesteś specjalistą, nie wiesz zapewne skąd wziąć inne wartościowe kruszce. Na pewno jednak masz w swoim mieście złotnika. Warto zaopatrzyć się w sporą ilość złotej biżuterii, ponieważ ukryta w bezpiecznym miejscu będzie stanowić sporą inwestycję na przyszłość.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Rebeka Kowalczyk

Ja od lat wszystkie swoje pieniądze pakuję w nieruchomości.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły