Samochodowy fotelik dla dziecka – jak dobrać idealny?

Samochodowy fotelik dla dziecka – jak dobrać idealny?

brak ocen

Najważniejszym elementem wyposażenia samochodu rodzica jest fotelik dla dziecka. Zapewnia on bezpieczeństwo malucha, chroni go przed turbulencjami i pozwala wygodnie spędzić podróż. Na rynku dostępnych jest setki, a nawet tysiące modeli, dlatego wybór stanowi spore wyzwanie. Na co najlepiej zwracać uwagę przy tej decyzji?

Fotelik dla dziecka do samochodu – rozmiary

Powinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko urośnie. Konieczne zatem będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt wielkiego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć lub używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Samochodowe foteliki dla dzieci – kwestie bezpieczeństwa

Jeśli mowa o bezpieczeństwie, warto zaznaczyć, że każdy fotelik samochodowy poddawany jest testom bezpieczeństwa. Następnie ocenia się go w skali od 1-5 biorąc pod uwagę wytrzymałość. Najlepiej więc zdecydować się na zakup fotelika oznaczonego cyfrą 5, aby wiedzieć, że będzie on chronił dziecko.

Kolejna istotna rzecz to odpowiednie zamontowanie siedzenia. Kiedy fotelik jest niepoprawnie zamocowany, stanowi ogromne zagrożenie dla malucha, co może skutkować tragedią. Sprawdź także przed każdą wyprawą czy pasy są dobrze przypięte, a uzyskasz o wiele większy spokój ducha.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Eliasz Stępień

Bardzo fajny artykuł, który zawiera dużo przydatnych informacji!

  • 0
  • 0
Podobne artykuły