Pomysł na prezent – rower dla małych i dużych

Pomysł na prezent – rower dla małych i dużych

brak ocen

Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie roweru, a nie masz pojęcia, jaki typ najlepiej się nada, dobrze trafiłeś! Specjalnie dla Ciebie opisaliśmy większość rodzajów tego pojazdu, abyś mógł zdecydować wraz z nami. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań oraz upodobań. Zastanów się, gdzie i po jakiej powierzchni planujesz jeździć i wybierz rower idealny.

Jakie są cechy charakterystyczne rowerów miejskich? 

Ten rodzaj roweru jest ciężki oraz niezbyt szybki. Bardzo dobrze sprawdza się w użyciu miejskim, na zakupy, jako dojazd do pracy oraz na spokojne przejażdżki. Na takim rowerze możesz podróżować w pozycji wyprostowanej, więc jest on nadzwyczaj komfortowy. Czasem określa się je holenderskimi, bo ten typ miejskiego jednośladu jest nadzwyczaj modna w tym kraju rowerzystów. Wiele osób ubóstwia tradycyjny wygląd miejskich rowerów, w związku z tym umieszczają na kierownicy koszyk, bardzo dobry na torebkę albo zakupy. Dzięki swojej stabilności takie obciążenie nie sprawia rowerzyście kłopotu.

Jakie są cechy charakterystyczne rowerów górskich? 

Lżejszy, z większymi oponami z wyraźnym bieżnikiem, jest wytrzymały oraz sprawia wiele radości osobom, jakie wolą jazdę po bezdrożach oraz nierównych terenach. Amortyzatory to również cecha charakterystyczna dla roweru górskiego, określanego też skrótem MTB. Im sprawniejsza amortyzacja i geometria ramy dostosowująca się w zależności od toru jazdy, tym bardziej zaawansowany w wyczynowej jeździe cyklista. Wbrew pozorom rowery górskie cudownie sprawdzają się również przy okazyjnej jeździe po mieście, a więc są to wielofunkcyjne modele.

Jakie są cechy charakterystyczne rowerów trekkingowych? 

Wspaniały na wypady turystyczne, rower trekkingowy jest przeznaczony raczej na ubite drogi oraz asfalt. To swoisty kompromis między rowerem górskim a szosowym, najczęściej ma błotniki, bagażnik oraz wiele rozwiązań, które czynią jazdę sympatyczną, nawet po pagórkowatym terenie. Trekking to kapitalny pomysł dla osób traktujących jazdę na rowerze jako doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz korzystają z rozmaitego rodzaju tras rowerowych.

Jakie są cechy charakterystyczne rowerów szosowych? 

To czwarty, podstawowy typ tzw. rowerów turystycznych. Zawsze był to rower, na jakim można było przebyć długie dystanse po drogach utwardzonych. W tym momencie na rynku dostępnych jest parę jego typów, które pozwalają się sprofilować: rowery gravel, wyścigowe (race), fitness, endurance.

W szczególności ciekawy jest gravel, który łączy w sobie zalety innych rodzajów rowerów i fajnie radzi sobie na utwardzonym, jak i na bardziej miękkim podłożu. Z tego powodu jest to jeden z najlepiej sprzedających się jednośladów w USA w ostatnich latach. Te modele mają dość twardą ramę i względnie wąskie opony. Im szybciej chcemy jechać, tym bardziej aerodynamiczną pozę można na nim przybrać – najszybsze rowery szosowe stanowczo przedkładają możliwość osiągnięcia dużej prędkości nad komfort jazdy.

Czy rowery elektryczne są popularne? 

Te rodzaje są najpopularniejsze, jednak nie należy pomijać innych, które również mają spore znaczenie na rynku. Ostatnio wiele osób decyduje się na zakup roweru elektrycznego, który pozwala poruszać się jeszcze szybciej. Możesz również wybrać BMX i pouczyć się trików na terenie skateparku. Jeśli planujesz jednak jazdę po różnych trudnych powierzchniach, zdecyduj się na fatbike. Możliwości jest wiele!

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły