Po czym poznać dobrego kamerzystę na ślub?

Po czym poznać dobrego kamerzystę na ślub?

brak ocen

Zdjęcia ślubne to najpiękniejsza pamiątka, jaką posiada Młoda Para po swoim wielkim dniu. Jednakowo przedstawia się sprawa filmów z wesela, na którym ujęte są najważniejsze momenty widziane oczami panny młodej, pana młodego oraz ich gości. Dość dużo osób ma kłopot z tym, jak wybrać właściwą osobę, która zajmie się oprawą filmową wesela. Poniżej udzielamy praktycznych porad. 

Wybór kamerzysty ślubnego — od czego zacząć poszukiwania?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie w stanie zaprezentować. Istnieją przeróżne style oraz techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio paru kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Kontakt z kamerzystą — z jakim wyprzedzeniem szukać odpowiedniej osoby?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeżeli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Zawsze ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże ograniczacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na wyższe koszty za taką samą usługę.

Oczekiwania wobec kamerzysty — jak je przedstawić?

Doświadczony kamerzysta powinien mieć dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, jaką zawsze warto zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, można bez problemu stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Na pewno – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć bajeczną pamiątkę, z której będziecie mieć radość na wiele lat.

Koszty filmowania ślubu i wesela — jak się przedstawiają?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu podczas uroczystości, musi go jeszcze należycie zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do kilku tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu zużytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Gdzie znaleźć profesjonalnego kamerzystę?

Znalezienie profesjonalnego kamerzysty to nie lada wyzwanie. Oczywiście większość osób zaczyna od wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarce internetowej. Wyniki wyszukiwania nie zawsze są jednak wiarygodne. Wielu usługodawców płaci stronom za promowanie. Dobrą opcją jest znalezienie opinii innych klientów. Internet to jednak niejedyna opcja. Warto rozejrzeć się za targami ślubnymi, które organizowane są dość często. Można na takim wydarzeniu nie tylko zapoznać się z portfolio danego fachowca, ale także poznać go osobiście i przez chwilę porozmawiać.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Bogdan Krupa

Po zaangażowaniu i doświadczeniu. Nie każdy bowiem kto ma sprzęt ma też talent.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły

Brak artykułów