Laptop na potrzeby pracy biurowej - Jak wybrać?

Laptop na potrzeby pracy biurowej - Jak wybrać?

brak ocen
Odpowiedni laptop biurowy ma za zadanie umożliwiać płynną pracę. Nie powinien też pobierać dużo energii, a jego bateria nagrzewać się i wymagać częstego ładowania. Przede wszystkim musi wspomagać nasze zadania i gwarantować wygodne użytkowanie. W komputerach przenośnych istotna jest też solidna obudowa, która chroni je przed wszelkimi mechanicznymi uszkodzeniami. Na jakie jeszcze cechy warto zwrócić uwagę, wybierając dobry sprzęt, odpowiadamy w artykule.

Jakie parametry powinien mieć laptop biurowy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak dopasować laptopa biurowego pod siebie?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Czy warto zakupić dodatkowe urządzenia do laptopa do pracy?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Wszelkie urządzenia peryferyjne i akcesoria, których możemy użyć, usprawniają działanie laptopa. Możemy lepiej wykorzystać jego potencjalne zastosowanie. Kupując laptop biznesowy, nie musimy wcale wydać dużo pieniędzy. Wystarczy dobre urządzenie od sprawdzonych producentów, ale będąc w sklepie zwróćmy uwagę, czy komputer posiada wejścia na wiele wtyczek. To zdecydowanie rozwiąże i ułatwi wiele naszych codziennych zadań.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Rebeka Kowalczyk

Bardzo fajny artykuł. Za niedługo będę musiała kupić nowy sprzęt więc zapamiętam te treści.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły