Jak szybko i efektywnie porządkować mieszkanie, dom oraz biuro?

Jak szybko i efektywnie porządkować mieszkanie, dom oraz biuro?

brak ocen

Zarówno dla osób, które lubią robić porządki w domu, jak i osób, które za tym nie przepadają, z pomocą przybywają urządzenia i akcesoria, które są niesamowicie przydatne w domu. Idealnym przykładem jest zmywarka. Odciąża ona codziennie domowników w zmywaniu naczyń, których potrafi być naprawdę dużo. Kolejnym przykładem jest robot sprzątający, nie trzeba już martwić się podłogami. Akcesoria, które także są niezastąpione to np. ścierka z mikrofibry czy gąbka z podwójną fibrą.

Ściereczka z mikrofibry jest niezbędna!

To właśnie tego rodzaju ściereczki najczęściej używamy do ścierania kurzy. Bardzo chłoną wilgoć, są miękkie oraz można nimi także myć. Nie zarysują powierzchni i wykorzystuje się je wielokrotnie. Po wyschnięciu można śmiało ponownie je zastosować. Natomiast ściereczki dwuwarstwowe są grubsze i jeszcze w wyższym stopniu chłonne. Można używać je do mycia podłóg bądź powierzchni samochodowych. Bardzo praktyczne są także jednorazowe ściereczki papierowe. Szybko oraz efektywnie usuwają zabrudzenia z powierzchni mebli bądź podłóg.

Innego rodzaju akcesoria do sprzątania:

Prace porządkowe wymagają sporo czasu, wiążą się niejednokrotnie z dość znacznym wysiłkiem fizycznym. Jednakże, aby ułatwić sobie życie, wskazane jest zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Myjąc podłogę, powinno się posiadać mopa rotacyjnego, gdzie szybkimi obrotami da się dokładnie odcisnąć wodę. Tego typu mop w mgnieniu oka staje się prawie suchy i nie zalewa posadzki pozostałościami wody. Do likwidowania wszelakich zabrudzeń powinno się nabyć gąbki oraz ściereczki. Przy tym wszystkim, nie można zapominać o ochronie rąk. W tym miejscu rękawiczki będą niezbędne. Trzeba dobrać je do wielkości dłoni. Dostępne są także w wersji antyalergicznej!

 

Dużo milej jest spędzać swój wolny czas w uporządkowanym i czystym domu. Aby dobrze się w nim czuć, sprzątanie musi wejść nam w nawyk i odbywać się regularnie. Każdego dnia zmywajmy naczynia i ścielmy łóżka. Raz na tydzień posprzątajmy generalnie, czyli pościerajmy kurze, umyjmy łazienkę i lustra. O podłogi należy dbać w miarę ich zabrudzenia, czyli, gdy zauważymy plamy, od razu ją trzeba wytrzeć. Okna mogą być umyte raz w miesiącu, a czasem nawet rzadziej.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły

Brak artykułów