Inwestowanie w kryptowaluty - czy to bezpieczny sposób na zarobek?

Inwestowanie w kryptowaluty - czy to bezpieczny sposób na zarobek?

brak ocen

W czasach pandemii coraz więcej osób zaczyna interesować się inwestowaniem w kryptowaluty. Nic w tym dziwnego — załamanie gospodarki spowodowało, że szukamy coraz to nowszych źródeł dochodu. Podpowiadamy Ci, jak i gdzie zakupić kryptowaluty, a także jak przemyślanie zainwestować swoje pieniądze, aby później nie żałować tej decyzji. Przeczytaj ten artykuł niezależnie od tego, czy jesteś już doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz poruszać się po rynku.

Kryptowaluta Bitcoin — król elektronicznych walut

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie i określona jest królem czy królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum — czym jest ta kryptowaluta?

Nie dosyć, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to według fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wcześniej wymienionej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany i rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko powoduje, że należałoby rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

Ripple, czyli XRP — co wiemy o tej kryptowalucie?

Ta wirtualna waluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem sporej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Jak bezpiecznie zapłacić za kryptowalutę i gdzie ją nabyć?

Kupując kryptowalutę, można zapłacić za nią ze swojego konta bankowego, używając do tego celu karty debetowej. Operacja ta wymaga wcześniejszego założenia konta na giełdzie lub internetowym kantorze kryptowalut. Aby Twoje konto było w pełni aktywne i abyś mógł korzystać ze wszystkich jego funkcji, musisz dokonać weryfikacji tożsamości. Weryfikacja pozwala właścicielom platformy sprawdzić swoich użytkowników (na przykład pełnoletność), a także chroni Cię przed niepożądanym zalogowaniem innej osoby na Twoje konto.

Giełda kryptowalut umożliwia dokonywanie swobodnych transakcji kupna i sprzedaży, sprawdzanie aktualnych kursów, analizowanie wykresów na różnych przedziałach czasowych, a także bezpieczne przechowywanie zakupionych aktywów.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Bronisław Mróz

Nie mam smykałki do takich rzeczy. Jak dla mnie czarna magia.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły