Czy warto kupić samochodowy uchwyt na telefon?

Czy warto kupić samochodowy uchwyt na telefon?

brak ocen

Raczej nie spotka się dzisiaj człowieka, który nie korzystałby z telefonu komórkowego. Pomimo że telefon nie stracił swojej nadrzędnej funkcji, czyli porozumiewania się, obecnie jest to urządzenie wielofunkcyjne. Służy do zabawy i pracy, a jeśli mowa o pracy, wiadome jest, że pracuje się teraz nawet w samochodzie, jednak korzystanie z telefonu w aucie jest szalenie niebezpieczne, ale można tego uniknąć kupując uchwyt na telefon.

Gdzie nie umieszczać w samochodzie telefonu?

Prawdopodobnie każdy z nas używał telefonu w trakcie prowadzenia samochodu, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego auta lub zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to prawidłowo. W wielu przypadkach jednak bagatelizujemy potencjalne niebezpieczeństwa i używamy smartfonów w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Naturalnym zachowaniem będzie chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Komórka może się łatwo uszkodzić uderzając o twarde podzespoły auta, a w czasie jazdy zasłaniać nam ważne informacje dotyczące prędkości, z jaką się poruszamy, czy temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej czy też w konsoli samochodu to również zły pomysł.

Ceny uchwytów samochodowych na telefon

Na rynku jest wiele rozwiązań. Różnią się rodzajem montażu, zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. Z tego względu ceny tego typu akcesoriów wahają się od kilku złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie lepszym wyjściem niż trzymanie telefonu w dłoniach, czy luźno leżącego na desce rozdzielczej.

Możemy zakupić uchwyt przeznaczony do określonego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dopasować do wymiarów naszego urządzenia. Warto jednak sprawdzić połączenie, zanim nabędziemy uchwyt.

Co jest szczególnie ważne podczas zakupu uchwytu samochodowego na telefon?

Bogaty wybór uchwytów nie ułatwia wyboru tego jednego, najlepszego. Warto wiedzieć, na czym skoncentrować się podczas analizowania oferty, żeby być zadowolonym z zakupu. Oczywiście należy postawić na jakość. Dobrze wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że co jest droższe, musi być lepsze. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać będą się wysoką jakością, a nie ucierpi z tego powodu nasz portfel. Ażeby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart uwagi. Powinien być miły dla oka oraz wygodny w ręku. Elastyczny na tyle, aby nie pękł przy próbach jego wygięcia z umiarkowaną siłą.

Bardzo istotne przy zakupie jest zwrócenie uwagi na mechanizmy do montażu: powinny chodzić gładko. W podjęciu trafnej decyzji może pomóc ocena organoleptyczna. Miłych zakupów.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Zenon Duda

Oczywiście, że warto kupić uchwyt na telefon bo to wspaniały wynalazek.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły